איך בוחרים פונטים בצורה נכונה

איך בוחרים פונטים

 

כאשר רוצים לבחור פונטים לאתר, אפליקציה או לפרויקט דפוס כלשהו, חשוב מאוד לדעת שבחירת הפונט תשפיע באופן מהותי על המסר שיועבר לקורא. פונטים, או בשמם האחר: גופנים, הם בעלי משמעות ואופי במראה הוויזואלי שלהם. לכן, כאשר מחפשים פונטים לכל פרויקט באשר הוא, יש לייחס להם חשיבות גבוהה בטרם בוחרים אותם, בשל הערך והמשמעות שלהם.

בחירת פונטים נכונה.

מדוע בחירת פונטים חשובה

כשם שכל אדם בוחר את סגנון הלבוש שלו מתוך ידיעה ברורה שלא פעם יניחו הנחות לגבי האישיות שלו, על הרקע החברתי שלו ועוד רק בשל אותו לבוש, הרי שכך גם הפונטים שבוחרים עבור פרויקטים שונים. טיפוגרפיה מספקת את הרושם הראשוני, אשר אדם בוחן פרויקט כלשהו, אתר אינטרנט, מודעה ועוד ולכן, בחירת הגופן הרלוונטי חייבת להיות מתאימה ותכליתית למה שאתם מעוניינים לשדר. בחירת הגופנים באופן סופי זהו שלב שחייב לבוא לאחר חשיבה מעמיקה וקפדנית. כאשר מדובר על פונטים הרלוונטיים לשימוש בהגדרת מותג כלשהו, חשוב לזכור שהגופנים שתבחרו יתנו את הטון לעיצוב כולו. על מנת שהצופים בהגדרת המותג שלכם לא יניחו הנחות שגויות לגבי המותג ועל מנת שהמסר של המותג שלכם ישודר באופן מדויק, יש חשיבות לבחור את הגופנים המתאימים.

כיצד תבחרו את הפונטים בצורה נכונה

ראשית כל, יש לבחור פונטים בהתאם למסר או למטרה של העיצוב שלכם. בטרם תבחרו את הפונטים, הגדירו את התכונות שאתם מעוניינים לשדר באמצעות העיצוב כולו והפונטים בפרט, לקוראים. זכרו שלכל פונט יש אישיות מיוחדת משלו: ישנם פונטים במראה רציני יותר ומנגד יש פונטים במראה שובב יותר. ישנם פונטים במקרה אלגנטי יותר ומנגד, פונטים במראה קליל יותר. פונט שמנותק מהעיצוב, ייצור ניתוק חזותי אצל הקוראים שלכם ולרוב לא יממש את המטרות שהגדרתם לכם מלכתחילה. שנית, בתהליך בחירת פונטים יש לשים דגש על קהל היעד וההקשר. כך לדוגמא: עיצוב כרטיס ביקור ידרוש שימוש בפונטים שונים מעיצוב אתר אינטרנט או דף נחיתה. בנוסף לכך, יש להתאים את הפונטים לקהל היעד שלכם בהתאם לגילו, מאפייניו הדמוגרפיים ועוד.

קריאות הפונטים

פרמטר חשוב נוסף שיש לשים עליו דגש בטרם בוחרים פונטים הוא הקריאות של הפונט. יש לבחור בפונטים שניתן לקרוא אותם בצורה נוחה וקלה, על מנת שהמסר שלכם יועבר בצורה הטובה ביותר. פונט קריא הוא פונט בגודל אשר מתאים בהקשר של העיצוב שלו. כך לדוגמא: אם אתם מעצבים משהו שצריך להיות קריא גם בנייד, עליכם להתאים פונטים בחירים גם לקריאה במסך קטן. כמו כן, יש צורך לדאוג לריווח נכון בין הפונטים בטקסט על מנת שהוא יהיה קריא ועל גובה האותיות הקטנות של הגופן.

קידום אפליקציות

הודעות דחיפה לקידום אפליקציות

פונטים בעברית לאפליקציה הודעות דחיפה לקידום אפליקציות אם פיתחתם אפליקציה, חשוב שתדעו שיש דרכים שונות ושימושיות לצורך קידום האפליקציה שלכם. אחת מהדרכים הללו קרויה: הודעות דחיפה.

קראו עוד »

פונטים בעברית לאפליקציה

פונטים בעברית לאפליקציה פונטים מהווים את אחד הדברים החשובים בעיצוב מוצרים אשר כוללים בהם כתובים. לא משנה אם מדובר בכותרות בלבד או בטקסטים, הרי שעל

קראו עוד »

פונטים בעברית שכדאי להכיר

פונטים בעברית שכדאי להכיר כל אדם שגולש באתרי אינטרנט שונים, נחשף לפונטים מסוגים שונים. הפונט הפופולארי מאוד שנתקלים בו הוא לרוב פונט מסוג אריאל. מדובר

קראו עוד »

גלו פונטים חדשים בעברית לפני כולם

תגיות

יצירת קשר

גלילה לראש העמוד